جستجوگر گوگل

Google
ديكشنري آنلاين

مترجم سايت

" بـهبــــود فـــرآيـنــــد تـوسعــــه پــايـــــدار "
" راهبـــــرد تـحــــــول هوشمـنــــــد "

تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی توس

موقعیت جغرافیایی و مشخصات کلی شهرک صنعتی توس :
شهرک صنعتی توس در شمال غربی شهر مشهد و در کیلومتر ۱۵ جاده مشهد – قوچان در استان خراسان رضوی واقع شده است . مساحت این شهرک ۳۶۰ هکتار و شامل ۳ فاز بوده که فاز یک آن در سال ۱۳۷۱ تأسیس شده که از مجموعه ۶۱۵ طرح در فاز ۱ و ۲ ، ۴۴۰ طرح در حال بهره برداری و بقیه در حال احداث می باشند ، فاز ۳ نیز دارای ۵/۲۵ هکتار می باشد که زمین های مربوط به آن در حال تخصیص می باشد  .

 کلیات طرح :
در راستای اهداف عالیه شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی مبنی بر تحقق توسعه صنعتی و پایدار ، طرح تصفیه خانه بزرگ شهرک صنعتی توس در زمینی به مساحت ۴۰۰۰۰ متر مربع به عنوان سومین تصفیه خانه فاضلاب صنعتی شهر مشهد و پنجمین تصفیه خانه فاضلاب صنعتی استان خراسان رضوی در دستور کار قرار گرفت که پس از اتمام مرحله مطالعه و طراحی و عملیات اجرایی هم اینک شاهد بهره برداری از آن هستیم .

اجزاء طرح :
واحد آشغالگیر – ایستگاه پمپاژ – واحد دانه گیری – مخزن متعادل ساز – راکتورهای بی هوازی از نوع UAFB – مخازن هوازی از نوع رشد چسبیده با هوادهی عمقی – مخازن هوادهی از نوع رشد متلق با هوادهی سطحی – واحد های ته نشینی – واحد های تغلیظ و هاضم لجن – بسترهای لجن خشک کن – واحد فیلتر شنی – مخزن ذخیره پساب – مخزن کلر زنی و ساختمانهای : نگهبانی ، اداری ، آزمایشگاه ، پست برق ، دیزل ژنراتور و انبار مواد شیمیایی و بلوئرها  .

نوع فرآیند :
سیستم تلفیقی بی هوازی از نوع UAFB و هوازی با رشد چسبیده(AG) و رشد معلق

مساحت سایت : ۴۰۰۰۰ متر مربع

مشخصات پروژه :
کارفرما : شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی
طرح : مهندسین مشاور پاک اندیشان محیط زیست
نظارت : مهندسین مشاور پژوهاب شرق
پیمانکار : شرکت توسعه سرای خراسان
نوع پیمان : P.C (ساخت تأمین تجهیزات ، نصب و راه اندازی)
مبلغ پیمان : سی میلیارد ریال
مدت پیمان : هجده ماه شمسی
تاریخ بهره برداری : دی ماه ۱۳۸۹